W pakietach znalazły się bilety na mecze, powrotne loty i miejsca w hotelach. Żeby nie było ryzyka, że któraś z drużyn wcześnie przegra, a kibic zostanie z biletami na mecze, które go nie interesują, wszystko w tej ofercie można zmienić: datę wylotu, rezerwację hotelową i bilety na mecze. Jest jeszcze opcja wykupienia dodatkowych świadczeń, na przykład zwiedzania Kataru czy transferu z lotniska do hotelu. Warunkiem dostępu do tych pakietów jest przystąpienie do Qatar Airways Privilege Club.

Rezerwacja zaczyna się od wyboru konkretnej drużyny, którą kibic wspiera. Na razie jednak jeszcze nie wiadomo jakie kraje ostatecznie zakwalifikują się do rozgrywek w Katarze. Ale tutaj jest opcja: jeśli ktoś wykupi bilety na mecze drużyny, która odpadła we wstępnych rozgrywkach, to może otrzymać zwrot pieniędzy, bądź wybrać sobie inną drużynę, pod warunkiem jednak, że na jej mecze będą jeszcze wolne bilety.

Czytaj więcej

Elektroniczne igrzyska mają w Polsce coraz więcej fanów

Ceny zaczynają się od 3,8 tys. dolarów. Każdy może wykupić sobie bilety na maksymalnie 7 meczów, a jeśli jego drużyna odpadnie, to bilety jakie pozostały mogą zostać wykorzystane do wejścia na stadion podczas rozgrywek w ramach tej samej grupy.

Najtańszy pakiet ma w ofercie 4 noce hotelowe, bilety wstępu na 2 mecze (jeden ulubionej drużyny, drugi losowo wybrany). Pakiet „Wspieraj swoją drużynę”, czyli 13 noclegów w hotelu, bilety na 4 mecze w dniach 20 listopada 2022 do 3 grudnia (trzy mecze ulubionej drużyny i jeden dodatkowy), to wydatek 6750 dol. Najdroższy jest pakiet finałowy 7300 dol.: 8 nocy hotelowych (11-19 grudnia 2022) bilety na 3 mecze, dwa półfinały i finał. Jeśli jednak kogoś interesują wyłącznie rozgrywki finałowe, to zapłaci 5600 dolarów za 4 noclegi w hotelu (15-19 grudnia 2022) i wejdzie na dwa mecze – rozgrywki o 3. miejsce i finał. Te wszystkie kwoty są wyliczone dla średniej ceny, ostateczna będzie zależała skąd dany kibic przyleci.

Czytaj więcej

Prezes Qatar Airways: ONZ powinno uznać blokadę Kataru za nielegalną

Prezes Qatar Airways, Akbar Al Baker nie ukrywa, że Puchar Świata stanowi dla jego linii wyjątkowo okazję biznesową. — Oczekujemy ogromnego zainteresowania, a nasza linia zapewni kibicom bezproblemową podróż ze 140 lotnisk na całym świecie. Jak na razie na liście krajów, w których można wykupować takie pakiety są Australia, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Indie, Indonezja, Irlandia, Włochy, Japonia Malezja, Holandia, Nowa Zelandia, Filipiny, Rumunia, Hiszpania, Szwecja i Tajlandia. Czyli nie ma wśród nich Polski, ale kolejne kraje mają być dopisane.

Qatar Airways są oficjalnym partnerem FIFA i już sponsorowały rozgrywki piłkarskie w 2019 i 220 roku. Linia jest także aktywna we wspieraniu zagranicznych klubów, takich jak argentyński Boca Juniors, katarski Al Sadd SC, niemiecki FC Bayern München, belgijski K.A.S. Eupen, czy francuski Paris Saint-Germain.