Tag:

Bezpieczeństwo Produktów

Powiązane

Konsumenci

Kilka partii batoników Milka wycofano ze sprzedaży

Główny Inspektor Sanitarny informuje o dobrowolnym wycofaniu przez dystrybutora trzech partii batonów Milka Oreo. Nie należy spożywać słodyczy z tych partii.

Mięsny gigant wycofuje 13 ton nuggetsów z kurczaka. Kawałki metalu w produkcie

Tyson Foods, amerykański gigant przetwórstwa mięsa, wycofuje ponad 13 ton nuggetsów z kurczaka po tym, jak znaleziono w nich kawałki metalu. To nie pierwszy taki przypadek.

Czy dzieci mogą legalnie sprzedawać domową lemoniadę lub owoce?

Sanepid ukarał ojca nastolatki sprzedającej wiśnie przed sklepem dziadka. Potem jednak zmienił zdanie. A co mówi prawo? Czy osoby niepełnoletnie mogą legalnie sprzedawać produkty takie jak wiśnie z sadu dziadka lub lemoniadę domowej roboty? TVN24 zapytał o to prawników.

GIS ostrzega: te ciastka dla dzieci są toksyczne

Główny Inspektor Sanitarny informuje o wykryciu substancji rakotwórczych i genotoksycznych w partiach ciastek przeznaczonych dla dzieci i niemowląt sprzedawanych w sklepach sieci TEDI.

Jaka etykieta środka spożywczego?

Korzyści, do których odnoszą się oświadczenia zdrowotne o właściwościach produktu z „listy pending” powinny opierać się na jednoznacznym stanowisku naukowym. Nie mogą ograniczać się do przekonań, czy pogłosek z tzw. mądrości ludowej.

Maria Samolińska-Hojda: Bujne włosy i szczupła talia w tabletkach

Leki i suplementy diety – to rodzeństwo czy fałszywi przyjaciele?

Żaneta Zemła-Pacud: Zanim lek generyczny trafi do apteki

Z wyłączności rynkowej nie wynika zakaz wytwarzania leków generycznych.

Nieprawidłowe oznakowanie środka spożywczego – jakie konsekwencje?

Kształtowanie komunikacji dotyczącej produktu jest procesem wymagającym dużej ostrożności. Omyłki w oznakowaniu mogą skutkować uznaniem, że etykieta wprowadza w błąd lub nawet, że środek spożywczy został zafałszowany.

Kosmetyki imitujące żywność – na co zwracać uwagę?

Oferując na rynku produkt należy zachować dużą ostrożność. Może się bowiem okazać, że kosmetyk, z uwagi na swój wygląd, powoduje niebezpieczeństwo dla konsumentów i w konsekwencji może zostać wycofany z obrotu.

Samochody i zabawki na szczycie listy niebezpiecznych produktów w UE

Po raz pierwszy w rocznym sprawozdaniu Komisji Europejskiej dotyczącym nieżywnościowych produktów niebezpiecznych, na szczycie listy zgłoszonych produktów znalazły się samochody, a na drugim miejscu - zabawki. Znaczną część zgłoszonych produktów wciąż stanowią środki ochrony przeciw COVID, takie jak maski.