Liczba zarażonych nieznanym dotychczas wirusem w Chinach wzrosła w ciągu doby o 3235 i osiągnęła poziom 20438. Poza Chinami zanotowano 151 przypadków wystąpienia koronawirusa 2019-nCoV w 23 innych krajach, w tym w USA, Japonii, Tajlandii i Wielkiej Brytanii.

Wszystkie nowe przypadki zgonów zanotowano w prowincji Hubei, w której znajduje się miasto Wuhan - to tam po raz pierwszy pojawił się nowy koronawirus.

Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób informują, że liczba zarażonych koronawirusem w USA wzrosła do 11 - wśród chorych jest pacjent z Kalifornii, który zaraził się wirusem przez kontakt z osobą ze swojego najbliższego otoczenia, która zaraziła się koronawirusem w czasie wizyty w Chinach.

To drugi przypadek zarażenia się wirusem 2019-nCoV już na terenie USA.

Chiny oskarżyły USA o "sianie paniki" w związku z pojawieniem się nieznanego dotąd wirusa, ale we wtorek chińskie MSZ wydało oświadczenie, w którym czytamy, że "Chiny odnotowały, iż USA kilkukrotnie wyrażały wolę zapewnienia pomocy Chinom i liczą, że odpowiednia pomoc zostanie zapewniona wkrótce".

Epidemia koronawirusa z Wuhan ma już znacznie większe rozmiary niż epidemia SARS - innego koronawirusa, którym w latach 2002-2003 zaraziło się ponad 8 tysięcy osób. Przy SARS notowano jednak większą śmiertelność (łącznie, w wyniku zarażenia się tamtym koronawirusem, zmarło blisko 800 osób).