Osoby, które przybywają do Wietnamu z terenów, na których występuje w Korei Południowej koronawirus z przyczyn innych niż turystyczne, będą poddawane przymusowej, 14-dniowej kwarantannie - informują władze Wietnamu.

Jak zauważa Reuters obywatele Korei Południowej stanowią 25 proc. spośród 18 mln turystów odwiedzających Wietnam co roku. Pod tym względem są drugą najliczniejszą grupą turystów po Chińczykach.

Wietnamskie media państwowe szacują, że z powodu epidemii koronawirusa Wietnam może stracić od 5,9 do 7,7 mld przychodów z turystyki w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Tymczasem inny kraj regionu, Tajlandia, poinformował o trzech nowych przypadkach koronawirusa. Łączna liczba osób, u których wykryto wirusa w tym kraju, zwiększyła się do 40 - informuje lokalny resort zdrowia.

Dwóch spośród trzech nowych pacjentów wróciło do Tajlandii z wakacji na japońskiej wyspie Hokkaido i zaraziło już w Tajlandii 8-letniego chłopca - poinformował przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia. Resort zdrowia zarzuca jednemu z chorych, że ten nie poinformował lekarzy o tym, że ten nie poinformował lekarzy o tym, iż przyjechał spoza Tajlandii - tymczasem miał kontakt z 30 pracownikami szpitala, u których jednak nie wykryto koronawirusa w późniejszych badaniach. Obecnie pracownicy ci poddani są kwarantannie w swoich domach.

Władze Tajlandii odradzają odwiedzanie Chin, Tajwanu, Korei Południowej, Singapuru, Włoch, Iranu i Japonii. Osoby, które odwiedzą te kraje mają poddawać się kwarantannie w swoich domach przez 14 dni po powrocie.