7 kwietnia, przypada Światowy Dzień Zdrowia. Akcja mediów #BrawaDlaWas skierowana jest do wszystkich Polaków – to właśnie dziś, o godz. 13:00, każdy może stanąć w oknie lub na balkonie, by przez minutę brawami podziękować personelowi medycznemu za oddanie i opiekę.

Akcję wspierają media internetowe i drukowane m.in. Onet, Fakt, Newsweek, Forbes, Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza, Interia, Radio ZET, RMF FM, redakcje wydawnictwa Polska Press oraz TVN Discovery Polska. Od 2 kwietnia na łamach wydań drukowanych, w serwisach internetowych, a także na antenach radia i telewizji oraz w mediach społecznościowych pojawiają się informacje nagłaśniające wydarzenie.

- Co tu dużo mówić, jest oczywistą oczywistością udział „Rzeczpospolitej” w akcji #BrawaDlaWas. Mamy świadomość, że nie zastąpi to tak potrzebnego dziś sprzętu ochronnego. Ale niech będzie dowodem na nasz wielki szacunek i wdzięczność dla wszystkich, absolutnie wszystkich pracowników Służby Zdrowia – mówią Cezary Szymanek, redaktor naczelny rp.pl oraz Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczposolitej”.

Redakcje w swoich publikacjach zwracają też uwagę na wyzwania, z którymi mierzy się w obecnej sytuacji ochrony zdrowia, ukazując jak wiele pracy, wysiłku i wyrzeczeń stoi przed personelem medycznym, który walczy z epidemią koronawirusa.