W Stanach Zjednoczonych liczba wykrytych przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła już milion. Z najnowszych danych wynika, że około 1 012 399 testów miało pozytywny wynik. W żadnym innym państwie na świecie nie zdiagnozowano tylu przypadków koronawirusa. Druga pod tym względem jest Hiszpania (około 232 tys. pozytywnych wyników), a na miejscu trzecim są Włochy (około 200 tys. przypadków).

Prezydent Donald Trump we wpisie na Twitterze stwierdził, że liczba zakażeń jest wynikiem dobrego programu testów na koronawirusa.

„Jedynym powodem, dla którego w USA zarejestrowano milion przypadków koronawirusa jest to, że nasze testowanie jest duuużo lepsze niż w jakimkolwiek innym kraju świata. Inne kraje są daleko za nami, jeśli chodzi o testy, więc wykazują znacznie mniej przypadków!" - napisał prezydent USA.

Do środy w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono niemal sześć milionów testów na koronawirusa. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców innych krajów, proporcjonalnie więcej testów wykonuje się w wielu krajach Europy, w tym między innymi w Niemczech, Belgii, Czechach, Łotwie, Hiszpanii czy Włoszech.