8,5 tys. zakażeń w sobotę, ponad 7 tys. w niedzielę, blisko 2 tys. więcej niż w ubiegły weekend, i niepokojący wzrost zakażeń w województwie warmińsko-mazurskim. W okolicach Suwałk zidentyfikowano pierwszy przypadek zakażenia południowoafrykańską mutacją koronawirusa.

- Prognozujemy, że apogeum będzie miało miejsce na przełomie marca i kwietnia, czeka nas jeszcze miesiąc nieprzerwanych wzrostów- przewiduje minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jakich decyzji rządu oczekują Polacy w związku z rosnącą liczbą zakażeń? 33,7 proc. ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez United Survey dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" odpowiedziało, że oczekuje utrzymania obecnych obostrzeń.

Niewiele mniej, 33,2 proc., liczy na poluzowanie wprowadzonych ograniczeń. Co piąty respondent (21 proc.) odpowiedział, że rząd powinien zaostrzyć rygory epidemiczne.

Zdania w tej kwestii nie ma 12,1 proc. ankietowanych.

Zdecydowanie najbardziej poluzowania obostrzeń oczekują wyborcy Konfederacji. Odpowiedziało tak 87 proc. z nich. Podobnie uważa 67 proc. wyborców PSL. Wśród sympatyków PiS największą grupę stanowią osoby, które są za utrzymaniem obostrzeń (38 proc.) Tak samo jest w grupie wyborców KO. Wskazało tak 37 proc. ankietowanych.