Zmiany w obostrzeniach:

Od 19 kwietnia otwarte zostaną żłobki i przedszkola;

Od 19 kwietnia zniesione zostają obostrzenia dotyczące sportu amatorskiego na świeżym powietrzu.

Do 25 kwietnia zamknięte będą szkoły, baseny, siłownie, salony fryzjerskie i kosmetyczne, większość sklepów w galeriach handlowych, kina, teatry, muzea, galerie sztuki.

Do 3 maja zamknięte pozostaną hotele.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

11:09

Zakończyła się konferencja ministra zdrowia.

11:04

Na tę chwilę nie mamy dowodów naukowych, że amantadyna jest środkiem, który pozwala skutecznie walczyć z koronawirusem. Ale żadnej hipotezy nie odrzucamy.

Adam Niedzielski, minister zdrowia

11:01

Certyfikat potwierdzający szczepienie wszystkim osobom zaszczepionym, po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki, wydajemy. To forma QR kodu. Ten system już działa. Mamy centralną bazę osób zaszczepionych.

Adam Niedzielski, minister zdrowia

11:00

Priorytetem zdecydowanie jest edukacja, normalne funkcjonowanie dzieci i młodzieży.

Adam Niedzielski, minister zdrowia

10:56

Świadomie podejmujemy decyzje o tygodniowym wydłużeniu obostrzeń bo chcemy na bieżąco podejmować decyzje.

Adam Niedzielski, minister zdrowia

10:53

Jeśli chodzi o przywracanie (nauki stacjonarnej) klas I-III najważniejszym parametrem będzie średnia dobowa liczba zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców (z 7 dni – red.)

Adam Niedzielski, minister zdrowia

10:52

Pozytywny wynik dało 21,5 proc. przeprowadzonych w ciągu ostatniej doby testów na COVID-19.

10:49

Jeśli liczba zakażeń w województwach spadnie poniżej 30 na 100 tysięcy (średnia dobowa liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców z 7 dni – red.) będziemy myśleli o kolejnych krokach.

Adam Niedzielski, minister zdrowia

10:48

Jeżeli będziemy myśleli o kolejnych luzowaniach to regionalizacja tu jest pewna.

Adam Niedzielski, minister zdrowia

10:47

Wczoraj odbyło się posiedzenie komitetu sterującego EMA, która potwierdziła przydatność preparatu Johnson&Johnson do stosowania. Cały czas z punktu widzenia EMA bilans korzyści nad ryzykami jest większy. My opieramy się cały czas na podejściu EMA i będziemy chcieli, zgodnie z tymi rekomendacjami, zastosować to w szczepieniach.

Adam Niedzielski, minister zdrowia

10:44

Odbudowa zdrowia pacjentów, zwłaszcza dzieci po pandemii wymaga zdefiniowania nowych przedsięwzięć.

Adam Niedzielski, minister zdrowia

10:42

Niedzielski: Do 3 maja niemożliwe będzie prowadzenie hoteli i punktów noclegowych.

10:41

Niedzielski poinformował też o zniesieniu restrykcji dotyczących sportu amatorskiego na świeżym powietrzu.

10:40

Restrykcje przedłużone o tydzień. Wyjątek dotyczy przedszkoli i żłobków.

10:39

Stabilizacja obłożenia łóżek i respiratorów na wysokim poziomie

Adam Niedzielski, minister zdrowia

10:36

Apogeum fazy trzeciej mieliśmy w poprzednich tygodniach jeśli chodzi o liczbę zachorowań. Teraz ta fala przetacza się przez szpitale.

Adam Niedzielski, minister zdrowia

10:35

Od dwóch tygodni konsekwentnie malejąca liczba zleceń na testy na COVID-19 z POZ i z formularza umożliwiającego bezpośrednie zapisanie się na badanie

Adam Niedzielski, minister zdrowia

10:35

Tendencja dłuższa, obserwowana w perspektywie 2-3 tygodni jest malejąca.

Adam Niedzielski, minister zdrowia

10:33

Rozpoczęła się konferencja ministra zdrowia.

10:30

21 283 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu doby, 803 zgony chorych na COVID-19 – to druga największa dobowa liczba zgonów zakażonych koronawirusem od początku epidemii.

10:28

Według informacji Polsat News hotele, restauracje, fryzjerzy i zakłady kosmetyczne pozostają zamknięte do 5 maja.

10:00

Spadła liczba zajętych przez chorych na COVID-19 respiratorów i zakażonych koronawirusem w szpitalach.

9:10

8:58

(Dane epidemiczna) będą ogłoszone na konferencji ministra Adama Niedzielskiego o 10:30. O 10:00 mamy posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Krysyzowego, gdzie zostaną przedstawione rekomendacje ministra zdrowia, ale także Rady Medycznej, która się we wtorek odbyła. O godz. 10:30 minister Adam Niedzielski rekomendacje i postanowienia przedstawi.

Waldemar Kraska w Polsat News

8:54

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na antenie Polsat News poinformował, że konferencja ws. obostrzeń ma odbyć się o 10:30.

8:49

Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl podaje nieoficjalnie, że od poniedziałku mają zostać zniesione obostrzenia dotyczące uprawiania sportu amatorskiego na wolnym powietrzu.

8:14

Ponowne otwarcie od 19 kwietnia żłobków i przedszkoli jest bardzo prawdopodobne – mówiła w rozmowie z PAP prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej przy premierze. Rada spotkała się we wtorek.

7:31

Liczba szczepień na COVID-19 wykonanych w Polsce zbliża się do 8 mln.

7:27

W ciągu doby przeprowadzono w Polsce 81,9 tys. testów na COVID-19. Pozytywny wynik dało 16,15 proc. z nich.

7:26

Od dwóch dni znów rośnie średnia dobowa liczba zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców z 7 dni. Obecnie wynosi ona 20 440.

Fotorzepa, Jakub Czermiński

Fotorzepa, Jakub Czermiński

7:25

We wtorek liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 – porównywana tydzień do tygodnia – była wyższa o 60,42 proc. Zmarło 644 chorych na COVID-19.

7:25

Z danych podanych 13 kwietnia przez resort zdrowia wynika, że chorych na COVID-19 pod respiratorami jest najwięcej od początku epidemii w Polsce.

7:20

Od 27 marca w całej Polsce zamknięte są hotele, baseny, solaria. W galeriach handlowych funkcjonować mogą tylko sklepy spożywcze, apteki i drogerie, salony prasowe, księgarnie, sklepy zoologiczne i z artykułami budowlanymi. Ponownie zamknięte zostały teatry, muzea i galerie sztuki oraz kina. Zamknięto również stoki narciarskie i obiekty sportowe, które mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności. Od 20 marca nauka w klasach I-III prowadzona jest w trybie zdalnym. Dodatkowo od 27 marca do – co najmniej – 9 kwietnia zamknięte zostały salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane. W sklepach powyżej 100 m2 jedna osoba może przypadać na – maksymalnie – 20 m2 powierzchni (w mniejszych sklepach i na poczcie – na 15 m2). 27 marca zamknięte zostały żłobki i przedszkola.

Fot. Robert Gardziński, Fotorzepa

Fot. Robert Gardziński, Fotorzepa

7:10

14 kwietnia ma odbyć się zaplanowana konferencja prasowa ws. obostrzeń obowiązujących w najbliższych tygodniach. Według zapowiedzi Onetu obostrzenia nie zostaną poważnie złagodzone – możliwy jest jedynie powrót dzieci do żłobków i przedszkoli od 19 kwietnia.