Angela Merkel: To największe wyzwanie od czasów II wojny światowej

Kanclerz Angela Merkel powiedziała, że w związku z pandemią koronawirusa Niemcy są w najpoważniejszej sytuacji od czasów II wojny światowej.

Aktualizacja: 19.03.2020 05:26 Publikacja: 18.03.2020 17:37

„Pokonamy epidemię. Od nas zależy, jaką ofiarę złożymy, walcząc, ilu bliskich stracimy” - mówiła Mer

„Pokonamy epidemię. Od nas zależy, jaką ofiarę złożymy, walcząc, ilu bliskich stracimy” - mówiła Merkel

Foto: AFP

Wystąpienie niemieckiej kanclerz zostanie wyemitowanie dziś w telewizji. Angela Merkel zachęci obywateli, by przestrzegali wprowadzonych ograniczeń. 

W swoim wystąpieniu Merkel powie, że pandemia koronawirusa to dla kraju największe wyzwanie od czasów II wojny światowej.

- Sprawa jest poważna i tak trzeba ją traktować. Nie było dla naszego kraju takiego wyzwania od czasu zjednoczenia Niemiec, nie, od czasu II wojny światowej - przekaże kanclerz.

W Europie liczba zakażeń przewyższyła te odnotowane w Chinach. W związku z pojawiającymi się doniesieniami, Merkel poprosił obywateli, by poświęcili się w ramach zbiorowej solidarności. - Pozostańcie w domach, myjcie ręce, trzymajcie się na dystans, powstrzymujcie się od kontaktów z osobami szczególnie narażonymi - powie.

W ramach walki z rozprzestrzeniającym się wirusem, rząd zaplanował, że osoby, które nie są poważnie chore, będą leczone w przygotowanych do tego hotelach i innych dużych obiektach. Szpitale poproszono, by w swoich piwnicach odnaleźli stary sprzęt, który może być obecnie wykorzystany. 

- Najbliższe tygodnie będą dla nas trudniejsze - uważa Merkel. Z jej ust padła deklaracja, że rząd zrobi wszystko, by powstrzymać pandemię.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 462
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 461
Świat
USA i UE zaniepokojone „lex Tusk”. „PiS buduje mur na granicy z Zachodem”
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 460
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 459
białoruś
Andrzej Poczobut trafi do łagru. „Do końca mieliśmy nadzieję, że kara przynajmniej zostanie złagodzona”