W Nowym Jorku potwierdzono zakażenie koronawirusem u ponad 92 380 osób.

Stan odnotował dziś aż 2373 zgony, w ciągu doby zmarły 432 osoby.

Gubernator Cuomo ostrzegł dziś, że ma jeszcze do rozdysponowania 2200 respiratorów. W związku z tym, że każdej doby do szpitala trafia około 350 osób, dla których są one niezbędne - zapas wystarczy na 6 dni.

Cuomo ostrzegł, że państwo wciąż potrzebuje więcej łóżek w szpitalach i sprzętu do ratowania chorych, ale prawdziwym problemem jest brak personelu.

- Najokrutniejsza ironia polega na tym, że teraz Stany Zjednoczone są zależne od Chin w zakresie produkcji niezbędnego sprzętu medycznego - mówił Cuomo na codziennym briefingu. Stwierdził też, że wątpi, by rząd federalny był w stanie zapewnić wystarczająca liczbę respiratorów dla całego kraju.

Do Nowego Jorku przybywają z całego kraju dziesiątki tysięcy emerytowanych pracowników służby zdrowia.

Do pracy wrócił także emerytowany główny komisarz policji Nowego Jorku, James O,Neill, który jako doradca będzie wspomagał administrację miasta, nadzorując dystrybucję sprzętu medycznego do szpitali w liczącym ponad 8,4 mln mieszkańców mieście.

- Bohaterowie są wśród nas - skomentował Cuomo dzisiejsze przybycie do Nowego Jorku 250 karetek i 500 lekarzy i ratowników medycznych.

Autopromocja
LOGISTYKA.RP.PL

Branża, która napędza polską gospodarkę

CZYTAJ WIĘCEJ

W USA potwierdzono dotychczas 238 8936 zakażeń, zmarło 5678 osób. Prawie połowa zgonów przypada na Nowy Jork.