Pytanie o wybielacz ma związek ze słowami Donalda Trumpa, który w trakcie jednej z konferencji sugerował, że lekarze powinni przetestować leczenie zakażenia koronawirusem poprzez wstrzykiwanie pacjentom środka dezynfekującego lub wybielacza.

Jednocześnie z sondażu przeprowadzonego między 27 a 28 kwietnia wynika, że liczba respondentów, którzy są gotowi kierować się wytycznymi Donalda Trumpa ws. koronawirusa spadła poniżej 50 procent - do poziomu 47 procent. To o 15 punktów procentowych mniej niż w badaniu z końca marca.

Z sondażu wynika też, że pełnienie przez Trumpa urzędu prezydenta pozytywnie ocenia 43 proc. Amerykanów. Taki sam odsetek pozytywnie ocenia sposób, w jaki Trump reaguje na pandemię koronawirusa.

Spośród uczestników sondażu, którzy są zarejestrowanymi wyborcami, 44 proc. zagłosowałoby na Joe Bidena, a 40 procent na Trumpa, gdyby wybory odbyły się obecnie.

Sondaż przeprowadzono na grupie 1001 dorosłych Amerykanów - 416 z nich to wyborcy Partii Demokratycznej, 419 - Partii Republikańskiej. Pozostali to wyborcy niezależni.