Markety budowlane czynne w weekendy, hotele i miejsca noclegowe działające w wakacje, ale pod warunkiem spełnienia warunków sanitarnych - takie m.in. są elementy II etapu łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią, ogłoszonego w środę przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Rzecznik rządu powiedział w rozmowie z Polsat News, że tematem kolejnego odmrażania gospodarki będzie otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych.

- Myślę, że połowa maja jest terminem, który jest realny. Liczymy na to, że jeżeli liczba zachorowań nie zwiększy się i wszyscy będziemy się stosować do tych standardów, które obowiązują, takich jak noszenie maseczek w miejscach publicznych, to faktycznie będzie to możliwe - powiedział Piotr Müller.

- Żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się jakiekolwiek choroby, np. koronawirusa, należy ograniczać kontakty społeczne. Otwieranie każdego kolejnego sektora gospodarki to jest zwiększanie tej liczby. Musimy robić to na tyle rozsądnie, w sposób rozłożony w czasie, by weryfikować, czy służba zdrowia nadal jest w stanie pomagać wszystkim osobom, które są chore - dodał.