NATO przy granicy Rosji

Kilkadziesiąt kilometrów od granicy z obwodem kaliningradzkim rozpoczną się największe w tym roku manewry polskiej armii. Polskich żołnierzy wesprą Niemcy, Brytyjczycy, Amerykanie, Kanadyjczycy.

Aktualizacja: 03.10.2015 20:58 Publikacja: 03.10.2015 12:56

Ćwiczenia wojskowe odbędą się na poligonie w Orzyszu

Foto: DGRSZ

Ćwiczenia „Dragon – 15" odbędą się od 13 do 23 października na poligonie wojsk lądowych w Orzyszu. Będą to największe tegoroczne ćwiczenie Wojska Polskiego organizowanym przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Polscy żołnierze będą współdziałać z Amerykanami, Brytyjczykami, Kanadyjczykami oraz Niemcami.

W ćwiczeniach na lądzie i w powietrzu weźmie udział blisko 7 tys. żołnierzy, w tym 900 wojskowych sojuszników z państw NATO. Żołnierze będą wykorzystywać ponad 700 jednostek sprzętu. Sojusznicy przywiozą do Orzysza m.in.: bojowe wozy piechoty Marder i Warrior, czołgi Leopard 2A6 i Challenger.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Świat
Meksykański żaglowiec uderzył w Most Brookliński
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1178
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1177
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1176
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1175