W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzeniu kolejnych 5733 przypadków SARS-CoV-2 oraz o 121 zgonach z powodu Covid-19.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 990 811 przypadków koronawirusa. Zmarło 17 150 pacjentów.

Najnowsze dane wskazują, że spadła liczba odnotowywanych przypadków. 

"Nasz hamulec bezpieczeństwa, czyli restrykcje, przynoszą zamierzony skutek! Opinie i zalecenia ekspertów bywają bardzo niepopularne, a historia pokazuje, że często wręcz ignorowane. Za decyzjami, które podjęliśmy, stoi jednak wyłącznie troska o zdrowie i życie milionów Polaków" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

"W tym przypadku rządowa Rada Medyczna do spraw COVID-19 przy Prezesie Rady Ministrów i rządowe Centrum Analiz Strategicznych przyjęły właściwe rekomendacje, a rząd w ekspresowym tempie wprowadził je w życie. Odłożone w czasie efekty właściwych decyzji właśnie obserwujemy" - ocenił szef rządu.

"Dane nie kłamią. Proszę spojrzeć na wykres. Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada! Do czasu otrzymania szczepionki stosujmy to, co po prostu działa. Dystans, dezynfekcję i maseczki.

Kochani - wytrzymajmy! Cierpliwość, dyscyplina i solidarność opłacą się nam wszystkim. Razem zwyciężymy wirusa!" - napisał Morawiecki.