Rektor WUM prof.  Zbigniew Gaciong w specjalnym oświadczeniu poinformował o tym, że nie odejdzie ze stanowiska. "Wbrew słowom ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nigdy nie mijałem się z prawdą" - przekonuje rektor.

Stanowisko rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego skomentował minister zdrowia Adam Niedzielski. Jego zdaniem opublikowane oświadczenie to "rozpaczliwa obrona stanowiska".

Głos w tej sprawie zabrał także minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Liczyłem na to, że pan rektor wysłucha dokładnie słów pana ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i wyciągnie z tego rzeczywiście odpowiednie wnioski i będzie refleksja - powiedział w rozmowie z TVP Info.

- No nie ma tej refleksji. Żałuje, bo to nie wróży dobrze na przyszłość, również WUM - dodał.

Czarnek powiedział, że ma sporo pretensji do rektorów UW, którzy wystosowali apel w sprawie szczepień w WUM. - Nie może być tak, że uniwersytet medyczny, który kształci przyszłe kadry medyczne, jego jednostka miała szczepić właśnie przedstawicieli służby zdrowia wykształconych i kształcących się na WUM, poza kolejnością szczepi 200 osób, celebrytów, ludzi spoza grupy „zero” - powiedział.

- Następnie rektor tego uniwersytetu mówi, że nic się nie stało. Mam sporo pretensji do rektorów UW, którzy wystosowali apel i pismo, które jest nie na miejscu. Tu nie ma czego bronić - skomentował.