- W tej chwili jest to rozważane - powiedział Biden dziennikarzowi, który zapytał, czy administracja rozważa taki obowiązek.

Eksperci ds. zdrowia doradzali Amerykanom w pełni zaszczepionym przeciwko COVID-19, by w pewnych okolicznościach znów zaczęli nosić maski z powodu szybko rozprzestrzeniającego się wariantu Delta wirusa. Także Biały Dom polecił swoim pracownikom, by ponownie zaczęli nosić maski.

Rzeczniczka prasowa Białego Domu Jen Psaki powiedziała w poniedziałek, że administracja nie podjęła jeszcze decyzji, czy legalne będzie wymaganie przez Bidena szczepień od pracowników federalnych. Rząd federalny USA jest największym pracodawcą w kraju.

Biden planuje ogłosić w czwartek "kolejne kroki", aby więcej Amerykanów przyjęło szczepionkę.

W międzyczasie więcej szczepień i noszenie masek w obszarach najbardziej dotkniętych wariantem Delta pozwoli nam uniknąć tego rodzaju lockdownu, zamknięć szkół i zakłóceń, z którymi mieliśmy do czynienia w 2020 roku - powiedział.

- W przeciwieństwie do 2020 roku, mamy zarówno wiedzę naukową, jak i narzędzia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tej choroby. Nie wracamy do tego - dodał.