Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 18.09.2015 22:09 Publikacja: 18.09.2015 21:55
Syryjczyk Osama Mohsen z synami z piłkarzami Realu Madryt
Foto: Twitter
9 września świat obiegło nagranie, na którym węgierska dziennikarka Petra Laszlo podstawia nogę uchodźcy z Syrii z dzieckiem na ramieniu, uciekającemu przed policją. Zdarzenie miało miejsce niedaleko granicy Węgier z Serbią.
Jak się później okazało, mężczyzna, którego potrąciła dziennikarka, nazywa się Osama Abdul Mohsen. Jest byłym trenerem syryjskiego klubu piłkarskiego Al-Fotuwa. Syryjczyk dostał ofertę pracy od Miguela Angela Galana,dyrektora szkoły piłkarskiej w Getafe na przedmieściach Madrytu. Galan zaprosił Mohsena wraz z jego synami - 18-letnim Mohammadem i 7-letnim Zaidem, do Hiszpanii.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Po spotkaniu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego z prezydentem USA Donaldem Trumpem europejscy przywódcy p...
„Człowiek to najlepszy firewall” – to hasło tegorocznej konferencji Akademii cyberPEKAO – wydarzenia edukacyjnego zorganizowanego przez Bank Pekao S.A. Spotkanie było poświęcone jednemu z najważniejszych współczesnych wyzwań: jak budować odporność na cyberzagrożenia?
Gośćmi szesnastego odcinka podcastu „Rzecz o geopolityce” Mateusza Grzeszczuka byli prof. Kamil Zajączkowski z C...
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump nadal intensywnie pracuje na rzecz osiągnięcia pokoju, jednak cierpl...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski, po nocnym ataku Rosj...
Rozbudowa szybkich sieci ładowania jest szczególnie ważna dla wzrostu sprzedaży samochodów ciężarowych, bez których trudno myśleć o dekarbonizacji – ocenia Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA oczekują od Japonii, że ta przestani...
Dziś wszystkie technologie, które będą pomagały przemysłowi w prognozowaniu i optymalizowaniu zużycia energii, są już dostępne. Redukcja strat i przestojów czy zwiększanie elastyczności systemu nigdy nie były prostsze – mówi Anna Nowak-Jaworska, prezeska Schneider Electric Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas