Zainteresowanie filmem Wojciecha Smarzowskiego jest tak duże, że w niektórych miastach wprowadzono przedsprzedaż biletów. Ale projekcje budzą opory w niektórych miejscowościach, m.in. w Ostrołęce.

Dowiedz się więcej: "Kler" Smarzowskiego zakazany w Ostrołęce

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że "Kler" nie trafi także do repertuaru kina w Kraśniku. Według tych doniesień, burmistrz miasta Mirosław Włodarczyk miał złożyć oficjalne pismo z zakazem emisji dzieła.

Sprawę oficjalnie zdementował w końcu Wojciech Gołoś z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, zaznaczając, że nie otrzymał podobnego wniosku od władz miasta. Jednak pokazy "Kleru" w kinie Metalowiec będą objęte pewnymi ograniczeniami.

- Ja decyduję o repertuarze kina i nie ukrywam, że dochodziły do mnie głosy sprzeciwu (...). Jednak muszę szanować wszystkie zdania - komentuje Wojciech Gołaś. - Film będzie wyświetlony, jednak z uwagi na to, że pewne pokazane w nim rzeczy mogą zostać źle zrozumiane przez młode osoby, zdecydowałem o wprowadzeniu ograniczenia wiekowego - dodaje dyrektor, cytowany przez Onet.pl. Wyjaśnia, że cena biletów wynika ze względów rynkowych.

Jeszcze kilka dni temu kino reklamowało film z innymi cenami biletów i mniej restrykcyjnymi ograniczeniami wiekowymi. Sugerowanym wiekiem był piętnasty rok życia, a bilety miały kosztować 15 zł (normalne) i 13 zł (ulgowe). Aktualnie ceny wynoszą kolejno 20 i 15 zł - zaznacza Onet.