Wniosek w sprawie wycinki drzew wpłynął do administracji osiedla wraz z podpisami 60 mieszkańców. - W piśmie możemy przeczytać, że w tym miejscu dochodzi do zdarzeń takich jak upadki, połamania kończyn. Wywiesiliśmy na terenie osiedla komunikaty o planach wycinki drzew. Mieszkańcy mogą składać swoje opinie w ciągu 30 dni - powiedział w rozmowie z Onetem Andrzej Bobak, kierownik os. Kosmonautów.

Za wycinką drzew opowiadają się parafianie, co przyznał sam proboszcz w rozmowie z lokalną telewizją WTK. - Parafianie wystąpili z wnioskiem, bo te drzewa przeszkadzają. Kiedy jest procesja w Boże Ciało, czy jak idziemy z okazji Wigilii Paschalnej. Żeby z chodnika drzewa wyrastały, no kto to widział - przekonywał ks. Witold Parecki, proboszcz parafii pw. Aniołów Stróżów. Według niego w tym miejscu wielu parafian przewróciło się, „złamało sobie żebra, rękę”.

Do administracji osiedla wpłynęło już prawie 200 głosów sprzeciwu wobec planowanej wycinki. Mieszkańcy zwracają uwagę, że drzewa są w bardzo dobrym stanie, mają po kilkadziesiąt lat.

Ostateczną decyzję w sprawie drzew ma podjąć poznański magistrat.