– Od połowy testujemy to nowe rozwiązanie. Widzimy już, że zainteresowanie aplikacją jest ogromne. Chcą z niej korzystać zwłaszcza ludzie młodzi – mówi Anita Spałek, kierowniczka Centrum Aktywizacji Zawodowej w Krapkowicach.

Aplikacja PUP24 jest za darmo. Wystarczy wejść do sklepu na sklep Google Play lub App Store i ściągnąć program.

Aplikacja jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że przesyła tylko te oferty, które są adresowane do konkretnych osób. Poszukujący pracy może ustawić sobie filtr i wybierać je pod względem odległości od miejsca zamieszkania, wynagrodzenia i zawodu. Zawiera ona także usługę gelokalizacji, która pozwala wyszukiwać oferty pracy w pobliżu miejsca, w której aktualnie znajduje się użytkownik aplikacji.

– Dodatkowo oprócz ofert nasi bezrobotni dostają informacje o wszystkich nowych projektach w urzędzie, ofertach staży i szkoleń oraz o rozpoczęciu naboru wniosków np. o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej – tłumaczy Spałek.

Anita Spałek zapewnia, że widząc popularność tej aplikacji, będą w przyszłości korzystać ze wszystkich nowoczesnych narzędzi, które pojawią się na rynku. – To oczywiście nie oznacza, że będziemy rezygnować z dotychczasowych form komunikacji z klientem. Ci, którzy nie mają smartfonów, komputerów czy dostępu do internetu, będą mogli kontaktować się z nami w tradycyjny sposób. Chodzi nam o to, by jak największa grupa osób dostała od nas pomoc – dodaje urzędniczka.

W powiecie krapkowickim stopa bezrobocia wynosi obecnie 9,3 proc. To o 2.7 pkt proc. mniej niż w całej Polsce i o 3.2 pkt. proc mniej niż w całym województwie opolskim.