Warszawa. Strażnicy miejscy uratowali Ukrainkę, która straciła córkę na wojnie

W Warszawie strażnicy miejscy uratowali kobietę z Ukrainy, która próbowała targnąć się na swoje życie po tym, jak jej córka zginęła w wyniku działań wojennych.

Publikacja: 26.12.2022 19:22

(fot. ilustracyjna)

(fot. ilustracyjna)

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

O wydarzeniu, do którego doszło wieczorem 22 grudnia w Warszawie, poinformowały służby prasowe stołecznej straży miejskiej.

Z relacji wynika, że ok. godz. 21:00 patrol straży miejskiej, który przejeżdżał Doliną Służewiecką w kierunku Wilanowa, na wysokości al. Komisji Edukacji Narodowej zauważył na prawym pasie jezdni osobę, która wchodziła przed nadjeżdżające samochody, zmuszając je do gwałtownego hamowania.

- Wyglądało to tak, jakby ta osoba chciała rzucić się pod koła jadących aut. Włączyliśmy górne światła sygnalizacyjne, zatrzymaliśmy radiowóz i podeszliśmy do niej. Wzięliśmy ją pod ręce i sprowadziliśmy z jezdni, ale cały czas nam się wyrywała - powiedział cytowany w komunikacie insp. Grzegorz Piszczek z II Oddziału Terenowego Straży Miejskiej.

- Kiedy usłyszałem, jak krzyczy po ukraińsku, od razu pomyślałem, że jej zachowanie może mieć związek z wojną. Nie myliłem się - dodał.

Z relacji wynika, że kobieta była trzeźwa, jednak kontakt z nią był utrudniony, ponieważ nie mówiła po polsku. "Strażnicy musieli pilnować, by nie zrobiła sobie krzywdy - co chwilę próbowała bowiem wyrwać się i wybiegać przed jadące samochody" - czytamy. Według relacji strażników miejskich, kobieta sprawiała wrażenie, że nie zdaje sobie sprawy z tego, gdzie jest, wyrywała sobie włosy z głowy i wyglądała jak osoba przeżywająca dramat.

Strażnicy miejscy wezwali pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni skontaktowali się z tłumaczką. Okazało się, że kobieta to 42-letnia Ukrainka, która dowiedziała się o śmierci - w wyniku działań wojennych - swojej 20-letniej córki. - Uznała więc, że nie ma po co dalej żyć – powiedział insp. Piszczek.

Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, potrzebuje pomocy, zadzwoń pod numer infolinii Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym pod numerem 800 70 22 22. Infolinia jest bezpłatną i całodobową usługą, która może zapewnić osobom o skłonnościach samobójczych lub ich otoczeniu wsparcie, informacje i pomoc. Infolinia 800 12 12 12 zapewnia wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej – to numer dla dzieci, młodzieży i opiekunów.

Społeczeństwo
Po Nowym Sączu przechadza się niedźwiedź. „Pozostać w domach"
Społeczeństwo
Terespol: Rosjanie staranowali szlabany na przejściu granicznym
Społeczeństwo
1 czerwca: Nie tylko Dzień Dziecka, ale i Ogólnopolski Dzień bez Alkoholu
Społeczeństwo
Kierowca autobusu stanie się nietykalny. Nowe przepisy już od czerwca
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Społeczeństwo
Granica z Białorusią znowu mocniej atakowana. Dziennie próbuje ją sforsować nawet 150 migrantów
Sondaż
Sondaż: Kto mógłby zostać koalicjantem PiS? Nikt lub Konfederacja