Włochy: Burmistrz zamiata ulice miasta Zerfaliu

Pinuccio Chelo, burmistrz położonego na Sardynii miasta Zerfaliu, zamiata ulice, ponieważ od pół roku władze nie mogą zatrudnić pracownika, który miałby dbać o czystość w mieście.

Aktualizacja: 16.09.2016 19:35 Publikacja: 16.09.2016 19:23

Włochy: Burmistrz zamiata ulice miasta Zerfaliu

Foto: 123RF

Ulice miasta Zerfaliu oprócz burmistrza zamiatają też tamtejsi radni. "La Stampa" opisuje, że jej dziennikarz nie zastał burmistrza w urzędzie, ponieważ ten sprzątał plac przed kościołem, na którym miało wkrótce rozstawić się targowisko. Burmistrzowi w sprzątaniu pomagał ojciec jego zastępcy i jeden z radnych.

 

Władze Zerfaliu od pół roku nie dysponują żadnym pracownikiem fizycznym, ponieważ ostatni taki pracownik zatrudniony przez władze odszedł na emeryturę pół roku temu.

- Blokują nas biurokraci - skarży się burmistrz. A wszystko przez pracownika, który przebywa na przedłużającym się zwolnieniu lekarskim, który blokuje etat.

Co ciekawe miasto dysponuje 150 tysiącami euro na pomoc dla bezrobotnych, ale nie może ich przeznaczyć na stworzenie etatu dla osoby dbającej o czystość ulic.

Radny Sandro Murtas tłumaczy, że zdecydował się pomóc burmistrzowi "ponieważ ludzie oczekują od niego odpowiedzialności, a nie zrzucania winy na biurokrację.

Społeczeństwo
Japonia: Zakaz zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci niekonstytucyjny
Społeczeństwo
USA: 12-latek ukończył college. Otrzymał dyplom z pięciu dziedzin
Korea Płd.
Pasażer otworzył drzwi samolotu w czasie lądowania, bo chciał wysiąść
białoruś
Apelacja odrzucona, Andrzej Poczobut trafi do łagru. Polskie MSWiA zapowiada reakcję
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Społeczeństwo
Włoski sąd darował życie niedźwiedzicy. Na razie
Społeczeństwo
Napływ migrantów do Wielkiej Brytanii największy od II wojny światowej