Jak informuje BBC, podczas lotu z Barcelony do portu lotniczego Londyn-Stansted, doszło do rasistowskiego incydentu. Zdarzenie zostało nagrane przez innego pasażera i udostępnione w mediach społecznościowych.

Wiele osób twierdziło, że Ryanair powinien usunąć z samolotu człowieka odpowiedzialnego za sytuację, jednak linie tego nie zrobiły. 

Linie lotnicze Ryanair poinformowały jedynie, że "nie będą tolerować takiego niesfornego zachowania” i zgłosiły sprawę policji w Essex.

W nagranym przez pasażera filmie, który na Facebooku ma już ponad 1,8 miliona wyświetleń, można usłyszeć, że jeden z mężczyzn znajdujących się na pokładzie samolotu, jest agresywny, mówi rasistowskie komentarze, i grozi, że „popchnie" siedzącą kobietę na inne miejsce. "Nie mów do mnie w obcym języku, ty głupia, brzydka krowo” - miał krzyczeć mężczyzna. 

Córka kobiety powiedziała „The Huffington Post”, że awantura zaczęła się, ponieważ jej 77-letnia matka ma zapalenie stawów i zajęło jej trochę czasu, zanim przepuściła mężczyznę, który chciał usiąść na swoim miejscu. - Wszystko było spokojnie, szykowaliśmy się do startu, a potem mężczyzna wszedł na pokład, dotarł na swoje miejsce, po czym zaczął bardzo surowo mówić do siedzącej kobiety - powiedział w rozmowie z BBC David Lawrence, który sfilmował zdarzenie - To właśnie przyciągnęło moją uwagę, było bardzo głośno i bardzo agresywnie, zaczął krzyczeć na kobietę, mówiąc "zejdź mi z drogi","poruszaj nogami”,"nie powinnaś tu siedzieć” - dodał. 

Lawrence powiedział także, że początkowo nikt nie reagował, a kłótnia rozpoczęła się tak naprawdę, kiedy przyszła córka kobiety, która siedziała w innym miejscu. - Przepchnął się obok kobiety i poszedł na swoje miejsce - powiedział i dodał, że to,”najbardziej obrzydliwe, rasistowskie okrzyki i plugawy język”. 

Kobieta pochodzi z Jamajki, jednak obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii. Córka kobiety powiedziała, że ??chciała zabrać swoją matkę na wakacje. - Wiem, że gdybym zachowała się jak on, wezwano by policję i musielibyśmy opuścić samolot - powiedziała córka kobiety. - Mama naprawdę jest zestresowana tą sytuacją. I tak tego już doświadcza.Co do mnie, jestem zdenerwowana tym wszystkim. Faktem, że pasażer nie został wyproszony z samolotu i sposobem, w jaki rozwiązano tę sytuację - podkreśliła.

Mężczyzna, który siedział w rzędzie za ludźmi nakręconymi na wideo, zainterweniował, mówiąc mężczyźnie, który krzyczał, aby przestał. - Nie bądź taki niegrzeczny, musisz się uspokoić - powiedział do agresywnego mężczyzny pracownik Ryanair.

- Jestem w szoku - powiedział Lawrence. - Większość z pasażerów w ogóle nie zareagowała. Nikt nic nie powiedział - zaznaczył i określił sytuację, jako „okropną”. Jak podkreślił, był także zszokowany, że Ryanair "zezwolił na coś takiego”.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej

Linie lotnicze Ryanair podkreśliły natomiast w rozmowie z BBC, że „Prowadzą surowe wytyczne dla pasażerów uciążliwych i nie będą tolerować takich zachowań”. - Podejmiemy tę sprawę dalej, a takie obraźliwe zachowanie spowoduje, że pasażerowie zostaną pozbawieni możliwości podróżowania - podkreślono. 

„Incydent, o którym się dowiedzieliśmy, miał miejsce w samolocie na lotnisku w Barcelonie. Policja w Essex poważnie traktuje przestępstwa oparte na uprzedzeniach i chcemy, aby zgłaszano wszystkie incydenty. Ściśle współpracujemy z Ryanairem i władzami hiszpańskimi w tej sprawie” - poinformowała policja w Essex.