Jak podaje serwis Quartz, stworzona dla wiernych gra, nazywa się „Follow JC: Go”.

 

"Podążaj za Jezusem: Go" to gra na smartfony. Została wyprodukowana przez Fundación Ramón Pané z okazji Światowych Dni Młodzieży 2019. Jej mechanizm nieco przypomina grę „Pokemon go”, w której łapało się wirtualne stworki. Tutaj, zastąpiono je świętymi, męczennikami oraz postaciami biblijnymi. Gracze „kolekcjonują” ich, aby wykonywać zadania i zebrać, jak najlepszą ”drużynę-E" ("E" jak ewangelia). Aplikacja używa GPS, aby ustalić położenie gracza.

Według katolickiego portalu Crux Now, papież Franciszek miał pochwalić aplikację, gdy przedstawiona została mu w Rzymie na początku tego miesiąca. - Papież Franciszek nie jest osobą bardzo technologiczną, ale był pod wrażeniem, zrozumiał ideę i to, co próbowaliśmy zrobić: połączyć technologię z ewangelizacją - powiedział Ricardo Grzona, dyrektor wykonawczy Fundación Ramón Pané.

Gra polega między innymi na odpowiadaniu na pytania, gdy spotka się na swojej drodze postać bibilijną (na przykład Mojżesz może poprosić o poprawne przypisanie cytatu z Biblii). Kiedy gracz znajduje się w pobliżu kościoła w prawdziwym życiu, zachęca się go do zatrzymania się i odmówienia modlitwy. Użytkownicy mogą również przekazać pieniądze na cele charytatywne za pośrednictwem aplikacji.

Obecnie istnieje tylko hiszpańska wersja gry, ale planuje się, że w przyszłości powstaną także wersje w innych językach.