Sarah Kuteh została zwolniona z pracy w szpitalu Darent Valley w Dartford w 2016 r. za wielokrotne rozmowy z pacjentami na temat wiary i rozdawanie Biblii. Zarzucono jej naruszenie zasad Rady Pielęgniarstwa i Położnictwa.

Skargę na zachowanie kobiety złożyła jedna z pacjentek. Kobieta powiedziała, że pielęgniarka zachęcała ją do wspólnego śpiewania Psalmu 23.

Przekazała również, że początkowo była mocno zaskoczona zachowaniem pielęgniarka. Była tak zdumiona, że zaśpiewała z nią pierwszy werset. Później powiedziała, że spotkanie to było, "jak skecz z Monty Pythona".

Z dokumentów sądowych wynika, że Kuteh w kwietniu 2016 roku powiedziała innemu pacjentowi, że jego szanse na pokonanie raka jelita grubego będą większe, "jeśli będzie modlił się do Boga".

Sędziowie Sądu Apelacyjnego odrzucili ostatnie odwołanie pielęgniarki, twierdząc, że nie została niesprawiedliwie zwolniona.

Chrześcijańskie Centrum Prawne, które reprezentuje Kuteh, powiedziało, że analizuje możliwości prawne, aby podjąć kolejny krok w tej sprawie.