Reklama

Chiny: Usłyszał zarzuty za obrazę Czyngis-chana

Prokuratura Mongolii Wewnętrznej (jednej z jednostek administracyjnych Chin) postawiła zarzuty mężczyźnie, który umieścił w internecie nagranie, na którym widać, jak depcze po portrecie Czyngis-chana, twórcy Imperium Mongolskiego z przełomu XII i XIII wieku.

Aktualizacja: 21.12.2017 14:09 Publikacja: 21.12.2017 08:16

Chiny: Usłyszał zarzuty za obrazę Czyngis-chana

Foto: Wikipedia, domena publiczna

Mężczyzna został oskarżony o zaburzanie spokoju społecznego. Podejrzany przyznał się do winy i zapowiedział, że podda się karze.

Nagranie, na którym Luo (media podają tylko jego nazwisko) depcze po portrecie Czyngis-chana zostało umieszczone w popularnych w Chinach serwisie Kuaishou (chiński odpowiednik serwisu Instagram). Film powstał w jurcie, w mieście Yinchuan i został bardzo szybko rozpowszechniony w internecie.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Społeczeństwo
Jak nietoperze ratują ważną gałąź meksykańskiej gospodarki
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Społeczeństwo
Wszystkich Świętych 2025. Znani ludzie, którzy zmarli w ostatnim roku
Społeczeństwo
Zełenski złagodził zasady wyjazdu. 100 tysięcy Ukraińców opuściło kraj w dwa miesiące
Społeczeństwo
Zamiast rosyjskiego hiszpański. Pożegnanie z „językiem okupanta" w litewskich szkołach
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Społeczeństwo
USA: Spędził niesłusznie w więzieniu ponad 40 lat. Teraz chcą go deportować
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama