Reklama

Spór o zwierzęta w zagrodzie

Nie można ustanawiać zapisów, które uniemożliwią rozstrzygnięcie, który z sąsiadów nie może hodować świń.

Publikacja: 29.12.2015 08:13

Spór o zwierzęta w zagrodzie

Foto: www.sxc.hu

Rada Miejska w Ostrowie Lubelskim wprowadziła zmiany do regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i dodała zapis, że: „...zakazuje się utrzymywania stad trzody chlewnej w ilości przekraczającej 300 sztuk, a także stad trzody chlewnej w ilości przekraczającej 50 sztuk i znajdujących się jednocześnie w odległości mniejszej niż 1000 m od innego stada".

Uchwałę unieważnił wojewoda lubelski. Jego zdaniem z przyjętego zapisu nie wynika jednoznacznie, które konkretnie obszary czy nieruchomości będą objęte zakazem utrzymywania zwierząt gospodarskich w ilości przekraczającej 50 sztuk trzody. Nie da się ustalić adresatów, do których zakaz jest kierowany, a to może prowadzić do wątpliwości i sporów interpretacyjnych przy stosowaniu regulaminu – uzasadniał organ nadzoru.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Praca, Emerytury i renty
Szef opublikował zdjęcie „chorej” pracownicy na weselu. Ekspert: „Nie zastanowił się”
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Podatki
Inspektor pracy zamieni samozatrudnienie na etat - co wtedy z PIT, VAT i ZUS?
Zawody prawnicze
Deregulowanie po kawałku, czyli zmiany w e-licytacjach komorniczych
Sądy i trybunały
Minister Waldemar Żurek nie posłuchał kolegiów. Są kolejne dymisje w sądach
Reklama
Reklama