Adwokat jest najbardziej znany z reprezentowania aktorki porno Stormy Daniels ws. przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Avenatti został pod koniec marca aresztowany pod zarzutem próby wymuszenia ponad 20 mln dolarów od koncernu Nike.

Teraz przed sądem w Los Angeles został oskarżony o okradanie swoich klientów - w tym osoby chore psychicznie - przestępstwa podatkowe, oszustwa finansowe, oszustwa bankowe i krzywoprzysięstwa.

Akt oskarżenia twierdzi, że Avenatti przez lata ukrywał prawną ugodę na kwotę 4 milionów dolarów na rzecz chorego na paraplegię klienta i ukrył 2,75 miliona dolarów pochodzących z ugody dla innego klienta. Pieniądze pomogły adwokatowi na zakup prywatnego odrzutowca.

Łącznie oszukanych przez Avenattiego zostało pięciu klientów. Wartość oszustw to miliony dolarów - donoszą amerykańskie media.

Telewizja CNBC poprosiła Avenattiego o komentarz do zarzutów. W odpowiedzi wysłał SMS-a, w którym stwierdził, że "od 20 lat reprezentuje Dawidów przeciwko Goliatom i ma zaufanie do rzetelnego procesu i amerykańskiego systemu sprawiedliwości".

"Po drodze stworzyłem sobie wielu potężnych wrogów. Jestem uprawniony do PEŁNEGO domniemania niewinności i jestem przekonany, że sprawiedliwość zostanie zachowana, gdy WSZYSTKIE fakty będą znane" - dodał Avenatti.

Na Twitterze adwokat napisał, że nie przyznaje się do winy.

Avenatti jest na wolności, po wpłaceniu kaucji w wysokości 300 tys. dolarów. Nie wiadomo jeszcze, kiedy pojawi się w sądzie w Los Angeles na pierwsze przesłuchanie w sprawie nowych zarzutów.

Jeśli Avenatti zostanie winnym wszystkich zarzutów, sąd w Los Angeles może go skazać łącznie na 335 lat więzienia.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już dziś, oglądaj relację z Gali wręczenia nagród na rp.pl

Dowiedz się więcej