„Funkcjonariusze CBA ze Szczecina i Krakowa zatrzymali 3 osoby. Wśród których znaleźli się znany trójmiejski i warszawski adwokat, menedżer i urzędnik państwowy wysokiego szczebla – w latach 2004-2005 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa oraz przedstawiciel jednej z warszawskich firm” - poinformował w poniedziałkowy poranek Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Według informacji RMF FM, zatrzymany mecenas to Marcin D., adwokat pracujący na terenie Trójmiasta i Warszawy.

Nowe śledztwo, prowadzone przez CBA wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie, dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r., w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej.

„Czynności odbyły się w Gdyni, Szczecinie i pod Warszawą. Obecnie prowadzone są przeszukania. Jeszcze dziś zatrzymane przez CBA osoby zostaną przewiezione do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty” - dodano w komunikacie.

Owiany złą sławą SKOK Wołomin upadł przez działania zorganizowanej grupy przestępczej, która w ciągu pięciu lat wyprowadziła z niego – głównie przez kredyty hipoteczne na tzw. słupy, ale i osoby znane (np. biznesmenów) – co najmniej 1,75 mld zł (taką sumę ma przypisaną w zarzutach Piotr P. – pomysłodawca „skoku stulecia").