Strzelanina w mieście w USA. Wiele ofiar, wśród rannych policjanci

Co najmniej cztery osoby, w tym sprawca, zginęły w strzelaninie w mieście Farmington w stanie Nowy Meksyk w USA. Potwierdziły się doniesienia, że ranni zostali dwaj policjanci.

Publikacja: 15.05.2023 21:32

(fot. ilustracyjna)

(fot. ilustracyjna)

Foto: Adobe Stock

Policja otrzymała zgłoszenie o strzałach w regionie parku Brookside w Farmington (północno-zachodnia część Nowego Meksyku) ok. godz. 11:00 czasu lokalnego. Funkcjonariusze zamknęli ulice w rejonie kilku przecznic od miejsca zdarzenia.

Do poszukiwań sprawcy w trakcie obławy zaangażowano załogę policyjnego śmigłowca. Lokalne media informowały, że podejrzany był uzbrojony w pistolet. W trzech szkołach w rejonie strzelaniny wprowadzono tzw. lockdown, czyli zakaz opuszczania terenu ze względów bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

Strzelanina w centrum handlowym w Teksasie. Napastnik zabił osiem osób

Zastrzegający sobie anonimowość zastępca szeryfa z hrabstwa San Juan mówił, że są trzy ofiary śmiertelne. Według pierwszych relacji z Farmington, ranni zostali też dwaj policjanci.

Policja Farmington wydała później oświadczenie, w którym poinformowała, że sprawca został zastrzelony. "Tożsamość podejrzanego nie jest znana" - czytamy.

W trakcie konfrontacji ranny został funkcjonariusz miejscowej policji oraz policjant z policji stanowej. Obaj w stanie stabilnym przebywają w szpitalu. "Jest wiele ofiar cywilnych, w tym co najmniej trzech zabitych" - podano w komunikacie.

Służby nie przekazały dalszych szczegółów dotyczących strzelaniny. Na miejscu zdarzenia pracują funkcjonariusze policji miasta Farmington, biura szeryfa hrabstwa San Juan oraz policji stanu Nowy Meksyk.

Przestępczość
FBI: Planowano zamach na królową Elżbietę II
Przestępczość
Peru: Policja skonfiskowała kokainę w paczkach ze swastyką i nazwiskiem Hitlera
Przestępczość
Sędzia nie chciał, ale musi rozstrzygnąć o areszcie dla milionera
Przestępczość
Przywódca ataku na Kapitol skazany na 18 lat więzienia
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Przestępczość
Rosyjski ekspert od pocisków hipersonicznych w przyszłym tygodniu stanie przed sądem
Przestępczość
Korupcja w Sądzie Najwyższym na Ukrainie. Znaleziono ukryte pół miliona dolarów