Jak poinformowała wielkopolska policja, funkcjonariusze próbowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód dostawczy iveco. Kierujący pojazdem zaczął uciekać. - Mężczyzna wjechał w polną drogę, zatrzymał się, wysiadł z auta, wyciągnął broń i zaczął strzelać do policjantów - relacjonowała w rozmowie z Polsat News podinsp. Iwona Liszczyńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Dodała, że funkcjonariusze odpowiedzieli użyciem broni palnej. - W wyniku tego zdarzenia mężczyzna kierujący iveco nie żyje, został postrzelony śmiertelnie - poinformowała Liszczyńska. W wyniku strzelaniny dwaj policjanci zostali ranni - jeden w brzuch, drugi w nogę.

Motywy kierujące napastnikiem nie są jak dotąd znane. Policja prowadzi czynności, o sprawie poinformowana została prokuratura.

"Głos Wielkopolski" przypomina, że do podobnej sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu w Poznaniu, gdzie mężczyzna wytypowany do wylegitymowania się wyjął broń i zaczął strzelać do funkcjonariuszy. Jeden z policjantów został wówczas ranny. Napastnik został postrzelony i obezwładniony, przebywa w szpitalu.