Reklama

Nigeria: Szturm na szkołę. Porwano 27 uczniów

Niezidentyfikowani napastnicy uprowadzili 27 uczniów oraz kilku pracowników i członków ich rodzin w ataku na szkołę średnią w nigeryjskim stanie Niger - poinformowała rzeczniczka gubernatora stanu.

Aktualizacja: 17.02.2021 15:47 Publikacja: 17.02.2021 15:35

Nigeria: Szturm na szkołę. Porwano 27 uczniów

Foto: AFP

Napastnicy wtargnęli do Government Science College w mieście Kagara około godziny 2 w nocy. Lokalni mieszkańcy poinformowali, że na miejscu obezwładnili ochroniarzy.

Gdy informacja o ataku dotarła do gubernatora stanu, nakazał on natychmiast zamknąć wszystkie szkoły z internatem.

Prezydent Muhammadu Buhari potępił atak i wysłał szefów bezpieczeństwa do koordynowania operacji ratunkowych.

W północnej Nigerii aktywnie działa islamistyczna grupa Boko Haram i odłamy Państwa Islamskiego, ale porwania przez inne uzbrojone grupy - głównie dla okupu - są również powszechne.

Dwa miesiące temu napastnicy dokonali szturmu na szkołę średnią w północno-zachodnim stanie Katsina i porwali niemal 350 chłopców, którzy zostali następnie uratowani przez siły bezpieczeństwa.

Reklama
Reklama

Około 100 z ponad 270 uczennic uprowadzonych przez Boko Haram z miasta Chibok w 2014 roku jest nadal uznawanych za zaginione.

Przestępczość
Tajemniczy ładunek rosyjskiego statku, który zatonął. Co przewoził Ursa Major?
Przestępczość
Kolejny skandal korupcyjny wstrząśnie Ukrainą? NABU i SAP ujawniły proceder w Radzie Najwyższej
Przestępczość
Zamach w Australii. Ofiar mogło być znacznie więcej, ale bomby nie wybuchły
Przestępczość
Afera we Francji. Rezydencja Emmanuela Macrona od lat okradana
Materiał Promocyjny
Polska jest dla nas strategicznym rynkiem
Przestępczość
Atak na polski konsulat w Brukseli. Radosław Sikorski reaguje
Materiał Promocyjny
Podpis elektroniczny w aplikacji mObywatel – cyfrowe narzędzie, które ułatwia życie
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama