Aktualizacja: 21.05.2017 18:01 Publikacja: 21.05.2017 17:43
Foto: AFP
Jeden z organizatorów protestu, Kholofelo Masha przekonywał, że wszyscy mężczyźni muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za rosnącą skalę aktów przemocy i przemocy seksualnej, której ofiarą padają kobiety i dzieci. BBC odnotowuje, że RPA znajduje się w czołówce niechlubnego zestawienia państw, w których kobiety są najczęściej ofiarami przemocy. Tylko w 2016 roku policja odnotowała 64 tysiące przypadków przemocy seksualnej wobec kobiet.
Na czele marszu w Pretorii szła kobieta ubrana i pomalowana na biało. Niektórzy protestujący mieli ze sobą transparenty, na których wypisano nazwiska kobiet zabitych przez ich partnerów.
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy oświadczyła, że ujawniła siatkę węgierskiego wywiadu wojskowego, która miała prowa...
Francuska policja przeprowadziła nalot, aby uwolnić mężczyznę porwanego w Paryżu w celu zmuszenia jego syna, mil...
Trzy osoby zginęły w strzelaninie, do jakiej doszło w szwedzkiej Uppsali - informuje lokalna policja.
Terroryści zdecydowali się na zamach, gdy w Indiach przebywał wiceprezydent J.D. Vance. Jego zdaniem o losach XX...
W czwartek na terenie uniwersytetu stanowego na Florydzie napastnik zabił co najmniej jedną osobę i zranił sześć...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas