Serwis GoFundMe potwierdził Fox News, że Kanye West przekazał 10 darowizn w wysokości 15000 dolarów każda na cześć Jemela Robersona.

26-letni ochroniarz został 11 listopada zastrzelony przez białego funkcjonariusza policji w Robbins, około 30 kilometrów na południe od Chicago.

Roberson był na zewnątrz baru, trzymając osobę, która była zaangażowana we wcześniejszą strzelaninę, gdy na miejsce przybyli policjanci. Funkcjonariusze zastrzelili ochroniarza.

Policja stanu Illinois przekazała informacje w sprawie zeznań świadków. Z ich relacji wynika, że policja nakazała Robersonowi opuścić broń zanim strzelono w jego kierunku. 

Inni świadkowie krzyczeli w stronę policji, że Roberson jest ochroniarzem. Prawnik rodziny poinformował, że w momencie interwencji mężczyzna miał także na głowie czapkę z napisem "ochroniarz".

W rozmowie z Chicago Tribune rodzina zmarłego powiedziała, że 26-latek chciał wstąpić do policji. W grudniu miał podejść do egzaminów.

Policjant, który zastrzelił Robersona, nie został publicznie zidentyfikowany i pozostaje na płatnym urlopie do czasu zakończenia dochodzenia.