Organizacja La Luz Del Mundo ma ponad milion wyznawców na całym świecie. Przywódca Naason Joaquin Garcia jest jednym z czterech oskarżonych w sprawie przestępstw, do których dochodziło w Kalifornii w latach 2015-2018.

Garcia i trzy kobiety związane z La Luz Del Mundo miały zmuszać nieletnie dziewczyny do wykonywania czynności seksualnych. Wmawiano im, że jeśli postąpią wbrew woli "apostoła", sprzeciwią się Bogu.

- Nie wolno nam przymykać oczu na przemoc seksualną i handel ludźmi - powiedział prokurator generalny Kalifornii Xavier Becerra.

Oskarżenie złożone z 19 stron zawiera relacje nieletnich członków kościoła założonego w 1926 roku. Lider organizacji zachęcał wyznawców do "zalotnego tańca", miał ich napastować i zmuszać do dotykania.

Garcia twierdził, że "apostoł Boga nigdy nie może być osądzony za swoje czyny". Mężczyzna miał dopuścić się również gwałtu na nieletniej osobie. Do zdarzenia miało dojść w Los Angeles między październikiem 2017 roku a lutym 2018 roku.

Naason Joaquin Garcia przebywa obecnie w areszcie. Może wyjść na wolność po wpłaceniu 25 mln dolarów kaucji. Jego kościół twierdzi, że jest niewinny. Zaprzeczono wszystkim zarzutom.