- Troje obywateli Indii zostało we wtorek wieczorem pobitych w Przemyślu na Podkarpaciu przez grupę pięciu mężczyzn. Jednej z napadniętych osób jest udzielana pomoc medyczna – poinformował we wtorek późnym wieczorem PAP Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

W środę rano podkarpacka policja podała, że otrzymała zgłoszenie o pobiciu w Przemyślu trojga cudzoziemców przez 4 napastników. Jeden z poszkodowanych mężczyzn 30-latek wymagał pomocy lekarskiej, miał uraz ręki. Jak zapewniono, trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia napastników.

Jak możemy przeczytać na jednej ze stron internetowych, gromadzących kibiców „według informacji przekazywanych przez mieszkańców na ulicach dochodzi do wielu przestępstw - pojawiają się pobicia, wymuszenia i niszczenie mienia". W związku z tym „mieszkańcy Przemyśla oraz okolic sami próbują dbać o porządek na ulicach”.

Do między innymi tych informacji we wtorek wieczorem odniosła się podkarpacka policja. „W mediach społ. pojawiają się fałszywe informacje, że w Przemyślu i powiatach przygranicznych doszło do poważnych przestępstw krymin.: włamań, napaści i zgwałceń. To nieprawda. Policja nie odnotowała zwiększonej ilości przestępstw w związku z sytuacją na granicy. #StopFakeNews” – czytamy w komunikacie.

Reporter Onetu podał na Twitterze, że w nocy w Przemyślu pojawiły się kolejne posiłki policyjne. Przybywa także osób związanych ze środowiskami kibicowskimi i narodowymi.

Internet zalewa fala komentarzy i informacji skierowanych przeciwko uchodźcom. Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych poinformował w środę, że tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano ponad 120 tys. prób dezinformacji w temacie wojny na Ukrainie.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ