Jak podają lokalne media, np. portal lovekrakow.pl, na początku tygodnia partia Porozumienie Jarosława Gowina, która wchodzi w skład Zjednoczonej Prawicy ma oficjalnie ogłosić jego przejście. "Platforma w Krakowie idzie na dno. Dwóch znanych działaczy: Radny Miasta Krakowa Tomasz Urynowicz oraz Przewodniczący Rady Dzielnicy w Nowej Hucie Stanisław Moryc opuścili szeregi partii" - tak wpis pojawił się w piatek na oficjalnym koncie na Twitterze krakowskiego PiS.

Urynowicz i Moryc to popularni lokalni politycy. Ich odejście potwierdza niedawne nieoficjalne informacje "Rzeczpospolitej" o tym, że z małopolskiej PO szykują się transfery. Ale jak wynika z naszych rozmów, to nie koniec przejść z PO.

Odejście Urynowicza mocno komplikuje sytuację PO i koalicyjnego komitetu prezydenta Jacka Majchrowskiego w Radzie Miasta. Do tej pory w 43-osobowej Radzie PiS miało 19 mandatów, PO - 16, komitet Jacka Majchrowskiego -6, dwójka radnych jest niezależna (Małgorzata Jantos i Marta Patena). Teraz koalicja będzie musiała liczyć na wsparcie radnych niezależnych.