- Działamy zgodnie z zasadami prawa i praworządności, uczciwości i przyzwoitości - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Różnimy się od opozycji reakcją na zło. Reagujemy w zgodzie z prawem, twardo i zasadniczo - przekonywał. - Z całą mocą trzeba odrzucić narrację, że PiS i PO są takie same. Musimy mówić o zasadniczych różnicach między PiS i PO - dodał.

Prezes PiS podkreślił, że potrzebna jest podmiotowa obecność Polski w Unii Europejskiej. - Potrzebna jest polityka antykryzysowa - taka, która potrafi w możliwym zakresie regulować cykle koniunkturalne; potrzebna jest własna waluta - mówił.

Kaczyński odniósł się również do afery VAT. - Z zeznań wynika, że to nie była afera rozproszona, to była afera poprzedniego rządu - mówił prezes PiS. - Można powiedzieć, że afery były istotnym elementem 8 lat rządów PO-PSL - kontynuował.

- Mamy aferę hazardową, informatyczną, gazową - chodzi o zakupy za ogromne pieniądze na bardzo wiele lat gazu dla Polski. Mamy afery tego rodzaju jak np. potężna afera prywatyzacyjna - wymieniał.

- Walczyliśmy z aferami i będziemy z nimi walczyć. Państwo nie jest dziś silne wobec słabych i słabe wobec silnych - i tak pozostanie - mówił Kaczyński.

- Postępujemy w zgodzie z Konstytucją. Także w zgodzie z nią przeprowadzamy reformę sprawiedliwości - powiedział. - Wiemy, że Polacy chcą praworządności. Zapewniam, że PiS i nasi sojusznicy to gwarancja tego, że praworządność w Polsce będzie przestrzegana - dodał.

W przeszłości w Jachrance – w styczniu 2016 r.– prezes PiS zadeklarował m.in. strategię dotycząca komisji śledczych (najpierw ds. Amber Gold, później VAT). Teraz jednak nikt się nie spodziewa, że liderzy partii przedstawią dokładny plan co dalej. – Na pewno będzie dużo haseł o potrzebie jedności, może kilka ogólnych kierunków na 2019 r. – twierdzi nasz rozmówca z Klubu PiS. Do piątku mają się zakończyć podsumowania pracy poszczególnych ministerstw, o których pisaliśmy jako pierwsi.

Posiedzenie, które potrwa do soboty, jest "częściowo dostępne dla mediów" - zapewnił szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ