Reklama

Jair Lapid, były premier Izraela: Nie obwiniałem Polaków o Holokaust. Moje komentarze nie były skierowane przeciwko nim

Jair Lapid, były premier Izraela, który w przeszłości krytykował Polskę za politykę historyczną, teraz podkreśla, że Polacy byli ofiarami nazistowskiej okupacji i mają najwięcej Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. - Jestem wdzięczny tym, którzy ratowali Żydów – mówi.

Publikacja: 20.03.2025 16:42

Były premier Izraela Jair Lapid

Były premier Izraela Jair Lapid

Foto: PAP/EPA/MENAHEM KAHANA / POOL

Korespondencja z Jerozolimy
Podczas spotkania z grupą dziennikarzy z Polski we środę w Knessecie w Jerozolimie, Yair Lapid sprostował swoje słowa sprzed kilka lat. Po tym, jak w 2023 roku polski i izraelski rząd zawarły porozumienie w sprawie wycieczek młodzieży do naszego kraju, Jair Lapid, były szef rządu w Jerozolimie, a w ostatniej kadencji Knessetu lider opozycji, stwierdził, że Polacy od lat „starają się wszelkimi sposobami ukrywać i zaprzeczać udziałowi wielu z nich w zagładzie Żydów (oprócz Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, którzy nas ratowali)”.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Polityka
Czy szczyt w Szarm el-Szejk utoruje drogę do pokoju w Strefie Gazy?
Polityka
Francja w szpagacie między socjalem a globalizacją
Polityka
Nieoficjalnie: Prezydent Madagaskaru uciekł z kraju na pokładzie francuskiego samolotu
Polityka
Francja: Rząd przetrwa cztery dni? Emmanuel Macron odniósł się do apeli o jego dymisję
Polityka
Maduro nie śpi spokojnie. Trump coraz bliżej interwencji w Wenezueli
Reklama
Reklama