To właśnie firma Solvere przyjęła zlecenie na przygotowanie domeny dotyczącej kampanii "Sprawiedliwe sądy".

W tej samej sprawie wpłynęło do CBA zawiadomienie złożone przez polityków Platformy Obywatelskiej. Oskarżają oni Polską Fundację Narodową o prowadzenie kampanii rządu PiS za pieniądze spółek Skarbu Państwa, które składają się na majątek PFN.

Wniosek wysłany do CBA podpisała szefowa KPRM Beata Kempa, ale wiadomo, że polecenie złożenia tego wniosku wydała Beata Szydło.

O treści wniosku i szczegółach, co właściwie ma być zbadane, CBA nie informuje.  Rzecznik rządu Rafał Bochenek oraz rzecznik CBA zgodnie mówią, że za wcześnie jest na mówienie o postępowaniu, które nie jest do końca jawne.

Współwłaściciele spółki Solvere byli wcześniej współpracownikami premier Szydło w KPRM. Wiadomo na razie, że zbadane mają zostać okoliczności powstania tej spółki, która uzyskała od PFN lukratywny kontrakt na realizację kampanii "Sprawiedliwe sądy". Przeznaczono na nią 19 mln zł.

Solvere jest właścicielką domeny sprawiedliwesady.pl i zarobiła już w ramach kampanii ok. 240 tys. zł.

CBA powinna więc zbadać, kiedy powstała spółka i czy nie doszło do zachowań korupcyjnych, bo wedle wstępnych informacji Solvere powstała, gdy jej właściciele pracowali jeszcze w KPRM.