Reklama

Jarosław Gowin: Zaszczepionym dać gwarancję braku obostrzeń

Wicepremier Jarosław Gowin uważa, że osoby, które zaszczepiły się przeciw COVID-19 powinny mieć gwarancję, że nie zostaną objęte ewentualnymi obostrzeniami.

Aktualizacja: 28.07.2021 12:44 Publikacja: 28.07.2021 12:14

Jarosław Gowin: Zaszczepionym dać gwarancję braku obostrzeń

Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Rząd szuka rozwiązań, by zachęcić jak największą liczbę osób do zaszczepienia się przeciw COVID-19. Od początku akcji szczepień podano niemal 34 mln dawek. W pełni zaszczepionych jest ponad 17 mln Polaków.

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że zostaną ogłoszone nowe rozwiązania, które mają zachęcić do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19. Szczegóły mogą być ogłoszone jeszcze w środę. 

Wśród ekspertów i członków rządu trwa dyskusja na temat możliwości wprowadzenia obowiązku szczepień pracowników służby zdrowia. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

W sprawie ewentualnego przywrócenia obostrzeń głos zabrał wicepremier Jarosław Gowin. "Osobom zaszczepionym trzeba dać twardą gwarancję, że nie obejmą ich jakiekolwiek ewentualne obostrzenia" - napisał lider Porozumienia.

"Ograniczenia dla niezaszczepionych to nie naruszanie ich wolności, tylko ochrona wolności reszty społeczeństwa. Za wszelką cenę musimy uniknąć kolejnego lockdownu!" - dodał.

Reklama
Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Polityka
Prawie 40 proc. Polaków wierzy w rozłam w PiS. Czy Mateusz Morawiecki odejdzie?
Polityka
Konwencja programowa PiS w Stalowej Woli otwarta przemówieniem Mariusza Błaszczaka. Michał Dworczyk wykluczony
Polityka
Czego się spodziewać po Radzie Przyszłości Donalda Tuska? „Rzeczpospolita” zapytała ekspertów
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama