- Każdy głos na Koalicję Europejską to głos na obecność Polski w Europie, na sukces Polski w Europie, na większy budżet, lepszą pozycję, na zwycięstwo. I nigdzie chyba tak mocno w to zwycięstwo jak w Wielkopolsce nie wierzymy. Jesteśmy optymistami przed tymi wyborami. Zrobiliśmy ciężką pracę, za to chcę wszystkim podziękować - mówił w Lesznie Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Schetynie wtórowała Katarzyna Lubnauer. - W tej kampanii pojawiają się bardzo ważne tematy jak zdrowie, europejski program opieki zdrowotnej, który proponuje Koalicja Europejska, jak rolnictwo, jak kwestie związane z warunkami dla polskich przedsiębiorców. To są rzeczy rozstrzygane w Unii Europejskiej, dlatego ważne, żeby wybrać silną ekipę do PE i zagłosować na ludzi Koalicji Europejskiej, którzy mają doświadczenie w pozyskiwaniu środków, w przekonywaniu społeczności europejskiej, że nasze pomysły, programy są najlepsze - przekonywała szefowa Nowoczesnej, cytowana przez portal 300polityka.

Zdaniem Barbary Nowackiej z Inicjatywy Polska 26 maja, w dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego, "będzie początek końca PiS".

- 26 maja spełnimy część naszych marzeń, które mieliśmy, protestując przeciwko tej złej, niedemokratycznej władzy. To marzenie wielu kobiet, które brały udział w protestach, przedstawicieli różnych zawodów, nauczycieli, osób z niepełnosprawnościami, że wreszcie będzie przyzwoicie, a w końcu nas wszystkich, obrońców demokracji i konstytucji, może zacząć ziszczać 26 maja. To jest historyczna szansa próby odbudowania Polski normalnej, uczciwej, praworządnej i wspólnej - przemawiała. - Nie dajmy się podzielić, idźmy na wybory - wezwała Nowacka.