Reklama

Włochy: Poseł zapłaci 50 tys. euro za rasizm

50 tys. euro tytułem zadośćuczynienia ma zapłacić byłej minister ds. integracji Cecile Kyenge za rasistowskie uwagi pod jej adresem Mario Borghezio, parlamentarzysta Ligi Północnej. Na posła nałożono też grzywnę w wysokości 1000 euro.

Aktualizacja: 19.05.2017 11:48 Publikacja: 19.05.2017 11:35

Włochy: Poseł zapłaci 50 tys. euro za rasizm

Foto: By Provincia di Modena (http://www.provincia.modena.it/) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Sprawa dotyczy wypowiedzi Broghezio z 2013 roku. W audycji radiowej poseł, mówiąc o urodzonej w Kongo Kyenge, że "Afrykanie są Afrykanami i mają zupełnie inne pochodzenie etniczne (niż Włosi - red.)".

Następnie zarzucił minister, która już we Włoszech zdobyła wykształcenie (Kyenge jest okulistką), że ta "zabrała pracę lekarzowi-Włochowi".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Polityka
AfD rośnie w siłę również na zachodzie Niemiec. „Nie można spać spokojnie”
Polityka
Śmierć Charliego Kirka to dzwonek ostrzegawczy dla Ameryki
Polityka
Co usłyszy szef chińskiego MSZ? Xi ma przekonać Łukaszenkę, by przestał nękać Polskę
Polityka
Mikoła Statkiewicz. Białoruski opozycjonista ze stali
Polityka
Rubio komentuje wtargnięcie rosyjskich dronów: Nie wiadomo, czy miały trafić do Polski
Reklama
Reklama