Politycy przekazali swoje oświadczenia majątkowe. Dokumenty są dostępne do publicznego wglądu na stronach Sejmu. 

 

Najbardziej zadłużonym politykiem jest Dorota Arciszewska-Mielewczyk. Posłanka PiS ma obecnie 18 mln 554 tys. 53 zł i 15 groszy długu.

Arciszewska-Mielewczyk ma na koncie 235 tys. złotych oszczędności, to o 265 tys. złotych mniej niż przed rokiem.

Posłanka PiS zasiada w radzie nadzorczej spółki Hotel 1231, jednak nie uzyskuje dochodu z tego tytułu. Jej przychody wynikają wyłącznie z pracy w Sejmie. Arciszewska-Mielewczyk otrzymała ponad 30 tys. złotych diety poselskiej i 140,5 tys. uposażenia.

W oświadczeniu majątkowym posłanka PiS zapisała dom o wartości 3,98 mln złotych, mieszkanie o wartości 200 tys. złotych oraz działkę wycenioną na 480 tys. złotych. W dokumencie zapisała również 6-letniego Mercedesa GLK 250.

Uwagę zwracają długi Arciszewskiej-Mielewczyk opiewające na 18,5 mln złotych. Roszczenia wobec posłanki mają m.in. Skok Stefczyka, Izba Celna w Toruniu oraz firmy Comex, Sympt, M&PR i Interkam. 

Portal Money.pl podkreśla również, że nie maleją. W porównaniu z przesłanym poprzednim oświadczeniem posłanka zaciągnęła pożyczkę na 165 tys. złotych, a jej karta kredytowa jest zadłużona na kolejnych 15 tys. złotych.

Więcej: Money.pl

Autopromocja
Już w środę. Tylko w prenumeracie rocznej

Poradnik specjalny: Polski Ład - jak rozliczyć się z fiskusem

Zaprenumeruj