Reklama

„Mrugnij dwa razy”: Zemsta w bachanalia

Inspirowane procederem uprawianym przez Jeffreya Epsteina „Mrugnij dwa razy” to reżyserski debiut aktorki Zoë Kravitz. Otwiera się jako satyra w formule „pożreć bogatych”, a dalej przekształca w krwawy horror oraz kino spod znaku gwałtu i zemsty.

Publikacja: 06.09.2024 17:00

„Mrugnij dwa razy”: Zemsta w bachanalia

Foto: WARNER BROS

Magnat technologiczny o wiele mówiącym nazwisku Slater King (Channing Tatum, na zdjęciu) wyznaje publicznie swoje grzechy, wszystkich szczerze żałuje i obiecuje poprawę. Przeprasza, przeprasza i przeprasza (i tak w kółko), prosząc oglądających jego publiczną spowiedź o rozgrzeszenie. W ramach pokuty, którą zadaje sobie sam, skazuje się na swoistą banicję. Zsyła się mianowicie na prywatną wyspę, by tam, z dala od cywilizacji, przejść wewnętrzną przemianę, hodując kury.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Plus Minus
Donald Trump wciąż fascynuje się Rosją. A Władimir Putin tylko na tym korzysta
Plus Minus
„Przy stole Jane Austen”: Schabowy rozważny i romantyczny
Plus Minus
„Langer”: Niedopisana dekoratorka i mdły arystokrata
Plus Minus
„Niewidzialny pożar. Ukryte koszty zmian klimatycznych”: Wolno płonąca planeta
Plus Minus
„Historie afgańskie”: Ludzki wymiar wojny
Reklama
Reklama