Reklama
Rozwiń
Reklama

Dotacje unijne ?z regionalnych programów operacyjnych

Część samorządów może już składać aplikacje o przyznanie funduszów unijnych z regionalnych programów operacyjnych. W wielu województwach są gotowe harmonogramy naboru wniosków na 2015 rok.

Publikacja: 16.06.2015 03:00

Teresa Siudem

Teresa Siudem

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

W nowej perspektywie połączono w jednym programie tzw. twarde inwestycje i miękkie projekty. Zakres planowanej pomocy jest więc szeroki. Dotyczy m.in. wzmocnienia konkurencyjności firm, informatyzacji urzędów, rozwoju transportu, turystyki i edukacji. Pomoc będzie też przeznaczona na zwiększenie liczby miejsc pracy, infrastrukturę zdrowotną, rewitalizację miast oraz ochronę środowiska.

Każde województwo, opracowując taki dokument, powinno brać pod uwagę zarówno własny potencjał, jak i najważniejsze problemy, które dzięki unijnemu wsparciu chciałoby rozwiązać. Istotne jest też precyzyjne zaplanowanie takiej inwestycji, bo z otrzymanej pomocy trzeba będzie się rozliczyć. Większy niż do tej pory nacisk ma być położony na osiągnięcie konkretnych rezultatów.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Opinie Prawne
Sławomir Wikariak: Pegasus niczego nie nauczył rządzących
Opinie Prawne
Ewa Szadkowska: Konserwowanie patologii w KRS
Opinie Prawne
Ewa Szadkowska: Uderzając w Żurka, trafił w neosędziów
Opinie Prawne
Rafał Sikorski: Jak to jest z tymi patentami w branży farmaceutycznej
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Opinie Prawne
Michał Szułdrzyński: KSeF to dodatkowe miliardy w budżecie, ale i wielkie zagrożenia
Opinie Ekonomiczne
USA kontra Chiny: półprzewodniki jako pole bitwy?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama