Reklama

Czarna lista rosyjskich bankierów

Rosyjski bank centralny zestawił listę bankierów z wyższej półki, którzy mają pięcioletni zakaz pracy w bankach na terenie Rosji

Publikacja: 27.05.2010 16:24

Moskwa, stolica Rosji

Moskwa, stolica Rosji

Foto: AFP

Na tajniej czarnej liście są prawie trzy tysiące nazwisk. W ostatnim roku przybyło ich ponad pół tysiąca

Stan na połowę maja wynosił 2917 osób. W 2009 r. przybyło 546 nowych nazwisk - ujawnił Bank Rosji na Międzynarodowym Kongresie Bankowym w St. Petersburgu.

Bank nie ujawnia ani nazwisk ani banków, w których nieuczciwi bankierzy pracowali. Wyjaśnia natomiast, że znaczący przyrost wiążę się z dużą w ostatnim roku liczbą banków, które wskutek złego zarządzania straciły licencję.

W 2009 r. było to 30 banków - ich zarządy „z automatu” trafiły na listę.

Bank centralny czarną listę prowadzi od połowy lat 90. Do dziś przewinęło się przez nią ponad 10 tysięcy nazwisk.

Reklama
Reklama

Bank, który na we władzach osoby z listy, nie dostanie zgody na działalność.

Lista menedżerów banków, pociągniętych do odpowiedzialności karnej [link=http://www.asv.org.ru/liquidation/liability/" target="_blank]na stronie państwowej Agencji Ochrony Lokat[/link], która prowadzi sanację i przejmuje bankrutów.

Opinie Ekonomiczne
Prof. Chłoń-Domińczak: Dlaczego ekonomiści rozmawiają o demografii
Opinie Ekonomiczne
Andrzej Krakowiak: Regulacje nie są lekiem na wszystko
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Bułgaria, czyli o znaczeniu sprawnych instytucji
Opinie Ekonomiczne
Piotr Skwirowski: Twarda składka (zdrowotna) do zgryzienia
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Opinie Ekonomiczne
Prof. Beata Javorcik: Stary wspaniały świat?
Materiał Promocyjny
Jak rozwiązać problem rosnącej góry ubrań
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama