Marki-Zay wyraził jednocześnie nadzieję, że wkrótce będzie mógł wrócić do prowadzenia kampanii przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.

Węgry mierzą się obecnie z najwyższą od początku epidemii falą zakażeń, napędzaną transmisją wariantu Omikron koronawirusa SARS-CoV-2.

14 890

Tyle zakażeń wykryto na Węgrzech w ciągu ostatniej doby

Marki-Zay, na swoim oficjalnym profilu na Facebooku napisał, że otrzymał trzy dawki szczepionki na COVID-19. Polityk liczy, że już za pięć dni będzie mógł wrócić do kampanii, jeśli uzyska negatywny wynik testu.

"Czuję się dobrze... Trzy dawki działają w moim organizmie" - oświadczył polityk opisując odczuwane objawy jako łagodne, podobne do tych, przy przeziębieniu.

"Kontynuuję pracę i wysiłki na rzecz tego, by odsunąć od władzy rząd, z domu" - dodał.

Czytaj więcej

Sondaż z Węgier: Opozycja utrzymuje przewagę nad partią Orbana

49-letni Marki-Zay jest kandydatem na premiera opozycji, która wystawia w wyborach szeroką, wspólną listę złożoną z sześciu ugrupowań - od socjaldemokratów po opozycyjną wobec Fideszu Orbana prawicę (Jobbik).

W środę na Węgrzech wykryto rekordowe 14 890 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Jednocześnie liczba chorych na COVID w szpitalach jest mniejsza niż w szczytowych momentach poprzednich fal epidemii - obecnie w węgierskich szpitalach przebywa 2 645 zakażonych, z czego 208 pod respiratorami.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

W ubiegłym tygodniu rząd Węgier dopuścił do szczepień czwartą dawką szczepionki na COVID-19 - zainteresowani mogą ją przyjąć po konsultacji z lekarzem.

Jak dotąd nieco ponad 6 mln z ponad 10 mln Węgrów przyjęło co najmniej dwie dawki szczepionki na COVID-19. 3,43 mln zaszczepiono trzema dawkami.