W Chinach w ciągu ostatniej doby wykryto 16 objawowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 o charakterze lokalnym, z czego trzy w mieście Harbin, stolicy prowincji Heilongjiang - informuje chińska Komisja Zdrowia Publicznego.

Przed 21 września ostatni raz lokalne zakażenie wykryto w tym mieście 4 lutego.

16

Tyle lokalnych, objawowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykryto w Chinach w ciągu ostatniej doby

W związku z wykryciem zakażeń w czwartek w mieście rozpocznie się masowe testowanie mieszkańców pod kątem COVID-19. Władze miasta apelują do mieszkańców, by - bez potrzeby - nie wychodzili z domów przed uzyskaniem negatywnego wyniku testu PCR.

Czytaj więcej

Badanie: Koronawirus SARS-CoV-2 mutuje częściej niż sądzono

Osoby, które chcą opuścić miasto, muszą legitymować się ważnym, negatywnym wynikiem testu PCR.

W mieście zamknięto kina i siłownie, a w miejscach odwiedzanych przez turystów dopuszczalną liczbę zwiedzających zmniejszono o połowę.

Na trzy tygodnie w mieście zawieszono też prowadzenie zajęć stacjonarnych w szkołach podstawowych, średnich i przedszkolach.

Nie jest jasne, czy zakażenia wykryte w mieście Harbin są związane z ogniskiem koronawirusa w prowincji Fujian. W prowincji tej wykryto pozostałych 13 lokalnych zakażeń wykrytych w Chinach w ciągu ostatniej doby.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ

W prowincji Fujian swoich miast nie mogą - bez ważnego powodu - opuszczać mieszkańcy miejscowości Putian, Xiamen, Quanzhou i Zhangzhou.