Brazylijski minister uzyskał pozytywny wynik testu kilka godzin po tym, jak wraz z prezydentem Brazylii, Jairem Bolsonaro, był obecny na obradach Zgromadzenia Ogólnego ONZ - informuje brazylijski rząd.

Queiroga podda się kwarantannie w Nowym Jorku.

Z oświadczenia wydanego przez brazylijski resort zdrowia wynika, że minister czuje się dobrze. Pozostali członkowie brazylijskiej delegacji uczestniczącej w obradach ZO ONZ mieli uzyskać negatywny wynik testu na COVID-19. 

Queiroga w rozmowie z CNN Brasil zapewnił, że w czasie, gdy przebywał w siedzibie ONZ, cały czas nosił maskę.

Czytaj więcej

Amir Khan Muttaqi, szef MSZ w rządzie talibów
Szef MSZ rządu talibów chce wystąpić na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Bolsonaro w czasie wystąpienia na forum ZO ONZ sprzeciwił się stosowaniu tzw. certyfikatów covidowych. Przekonywał jednocześnie, że program szczepień na COVID-19 w Brazylii okazał się sukcesem i zapewnił, że każdy dorosły Brazylijczyk będzie miał szansę być w pełni zaszczepiony do końca listopada. 

W Brazylii w wyniku COVID-19 zmarło jak dotąd niemal 600 tys. osób

Minister zdrowia Brazylii jest drugim członkiem brazylijskiej delegacji na ZO ONZ u którego wykryto zakażenie koronawirusem. Wcześniej pozytywny wynik testu uzyskał dyplomata, który przygotowywał wizytę Bolsonaro w Nowym Jorku. W weekend poddano go izolacji.

W Brazylii w wyniku COVID-19 zmarło jak dotąd niemal 600 tys. osób. Większą liczbę ofiar pandemii zanotowano jedynie w USA.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ

Średnia liczba zgonów zakażonych w Brazylii z ostatnich 14 dni wynosi obecnie 519 dziennie. W kwietniu była bliska 3 tysięcy.